14 Şubat 2009 Cumartesi

Kadın

Bir kadın çocuktur aslında.Çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini de ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak okşamalıdır erkek kadını. Ama hiçbir kadın çocuk muamelesi görmek istemez. Söylediği şeyler çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alınmasını ister. Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz.Bir kadın güçlüdür aslında.Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür. Ama bu gücünü her zaman ortaya koymasını sevmez. İster ki erkeğin gücü kendisine huzur versin. Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler. Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunugörecektir. Ancak kadını gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz. Yapmak istediği bir şey varsa mutlaka yapar.
Bir kadın sevgilidir aslında.İçinde her zaman sevgiyi taşır. Sevdiklerinden kolay kolay ayrılamaz. Sevdiklerini kolay kolay. kıramaz. Zor sever ama tam sever. Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul ettiğini beyninin de kabul etmesi gerekir. Ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız. Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz. Ancak beyninde yer etmemişseniz her an terk edilebilirsiniz. Sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette. Bunun nedeni ise engelleyemedikleri ‘acımak’ duygusudur.
Bir kadın yalnızdır aslında.Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz. Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır. O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez. Hiçbir anahtar o dünyanın kapısını açamaz. Yalnızlık onun sığınağıdır. O sığınağa ne zaman gireceğine, ne kadar kalacağına hep kendisikarar verir. Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.
Bir kadın çılgındır aslında.Neler yapabileceğini erkek aklı hayal bile edemez. Yaratıcılığının sınırı yoktur. Ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler. Hoyratça harcamaz yaratıcılığını. Sadece erkeğine saklar. Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü yaşamınız asla sıradan olmayacaktır.
Bir kadın hayattır aslında.Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor. Yemek yemek. su içmek bile. Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz?Anlıyorsanız ne mutlu size.Anlamıyorsanız ne yazık ki yaşamıyorsunuz.
Can DÜNDAR

ADANALIM ÖZLEDİM SENİİİİİİİİİİİİ:)

Onur akın onun bana söylediği şarkılardan biriydi o benim canımdır ,o kıyamadığımdır güzel gözlüm güzel yüreklimdir ,herzaman beni sevdiğini bildiğim, hayatı için mücadele eden ,istediğini alan ,özlem duyduğum ,evet özlediğim her duygumu konuşabildiğim ,hayatımda iyiki tanıdım dediğim ,yüreğimde herzaman sevgiyle hatırlayacağım hatırladığımda herzaman sıcacık olacak yüreğim ,bana kendimi en zor ve berbat halimle bile çok özel bir insan olduğumu hissettiren ,hayatı sevmemi ona sarılmamı en önemlisi kendimi sevmemi,sevilecek değerli biri olduğumu herşeyden önce kendim olmam gerektiğini hatırlatan ,keşkelerimden kurtulmamı sağlayan dünya tatlısı ,bana hayatımda duyduğum en canı gönülden en samimi şekilde hitab eden ,ablam diyen canım nafiyem seni çok özledim senin bana ablacım bu şarkıyı duyunca beni hatırla dediğin inci tanem ama onur akın senin bana illalalah dedirtene dek söylediğin şarkıydı :)hatırladınmı canım kardeşim seni çok seviyorum o günler geri gelmesede iyiki yaşanmış sevgilerimle dualarım seninle .
NOT:
Altan civelek bu parçayıda ben çok seviyorum bu benim için ezberleyemediğim tek parça olma özelliği sürmekte ne kadar dinlersem dinleyeyim olmuyor sanırım şiveden dolayı ve bu durum beni çok mutlu ediyor şarkıları unutmaya çalışan biriyim hafıza boşalsında yerlerine dualar yerleşsin inşallah .