20 Nisan 2008 Pazar

Gün bu gündür

> Farkında Olmalı İnsan... > Kendisinin, Hayatın Olayların, Gidişatın Farkında Olmalı. > Farkı Fark Etmeli, Fark Ettiğini De Fark Ettirmemeli Bazen... > Bir Damlacık Sudan Nasıl Yaratıldığını > Fark Etmeli. > Anne Karnına Sığarken Dünyaya Neden Sığmadığını > Ve En Sonunda Bir Metre Karelik Yere Nasıl Sığmak Zorunda > Kalacağını > Fark Etmeli. > Şu Çok Geniş Görünen Dünyanın, Ahirete Nispetle Anne Karnı Gibi > Olduğunu Fark Etmeli. > Henüz Bebekken 'Dünya Benim!'Dercesine Avuçlarının Sımsıkı Kapalı > Olduğunu, Ölürken De Aynı Avuçların 'Her Şeyi Bırakıp Gidiyorum İşte!' > Dercesine Apaçık Kaldığını > Fark Etmeli. > Ve Kefenin Cebinin Bulunmadığını Fark Etmeli. > Baskın Yeteneğini > Fark Etmeli Sonra. > Azraillin Her An Sürpriz Yapabileceğini, > Nasıl Yaşarsa Öyle Öleceğini > Fark Etmeli İnsan > Ve Ölmeden Evvel Ölebilmeli. ? > Hayvanların Yolda Kaldırımda Çöplükte > Ama Kendisinin Güzel Hazırlanmış Mükellef Bir Sofrada Yemek Yediğini Fark > Etmeli. > Eşref-İ Mahlûkat (Yaratılmışların En Güzeli) Olduğunu > Fark Etmeli. > Ve Ona Göre Yaşamalı. > Gülün Hemen Dibindeki Dikeni Dikenin Hemen Yanı Başındaki Gülü > Fark Etmeli. > Evinde 4 Kedi 2 Köpek Beslediği Halde > Çocuk Sahibi Olmaktan Korkmanın Mantıksızlığını > Fark Etmeli. > Eşine 'Seni Çok Seviyorum!' Demenin Mutluluk Yolundaki Müthiş > Gücünü > Fark Etmeli. > Dolabında Asılı 25 Gömleğinin Sadece Üçünü Giydiğini > Ama Arka Sokaktaki Komşusunun O Beğenilmeyen Gömleklere Muhtaç > Olduğunu > Fark Etmeli. > Zenginliğin Ve Bereketin Sofradayken Önünde Biriken Ekmek > Kırıntılarını Yemekte Gizlendiğini > Fark Etmeli. > FARK ETMELİ. > Ömür Dediğin Üç Gündür, > Dün Geldi Geçti Yarın Meçhuldür, > O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,O Da Bugündür.

21.YÜZYIL ÖĞÜTLERİ

  1. Başarı istiyorsan tembellikle mücadele et.. Başarıyı mutlulukla beraber istiyorsan aileni ihmal etme.Verimlilik istiyorsan tebrik ve takdir cimrisi olma. Değişim istiyorsan kendini güncelle. Değerinin bilinmesini istiyorsan değer bilÇok kazanmak istiyorsan çalışanlarına ve müşterilerine çok kazandır. Dost istiyorsan ilk arayan sen ol. Yanlış yapmak istemiyorsan danışarak adım at. Sevilmek istiyorsan karşılık beklemeksizin iyilik yap. .Lider olmak istiyorsan basiret sahibi ol ve ekibini etkile. .Stratejik davranmak istiyorsan rakiplerinle iyi geçin ve görüş. Zaman kazanmak istiyorsan televizyonu ve interneti doğru ve etkili kullan. Şiddetli geçimsizlikle boğuşmak istemiyorsan işin başında tedbirli ol ve eş seçimini isabetli yap. İtibar istiyorsan her bakımdan kaliteyi önemse.

Bu güzel kız hayrunnisa


Ailemize en az annesi kadar mutluluk getirmiş bir prenses.

TATLI TATLI TATLIM BENİM

Bu yakışıklı bizim ailemizin en küçük üyesi . Anne ve babasının maskotu gurbet şenliği ve bizim en özlediğimiz onu çoooooook seviyoruz.Biricik yeğenimiz NAFİ

MERHABA

Herkese merhaba bu ilk yazımız yazıma ve blog hayatına başlarken düşündüğüm bunun günlük paylaşımı olması bakalım neler olacak. Huzurlu günlerde buluşmak güzel paylaşımlar yaşamak dileğiyle.